Miniony tydzień dla grupy III był pełen istotnych doświadczeń, jednym z ważniejszych była wycieczka po naszym mieście w celu zapoznania się z ruchem drogowym i zasadami obowiązującymi podczas poruszania się po nich.

Dokładnie w ubiegłą środę wszystkie przedszkolaki z III grupy, zawitały na niejednym przejściu dla pieszych w Lublińcu by przypomnieć sobie, jak ważne jest popatrzenie w lewo, w prawo i znowu
w lewo dla zachowania bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez zebry. Również sygnalizacja świetlna nie jest już przedszkolakom obca i to nie tylko dzięki nowej piosence, lecz także dzięki samodzielnym doświadczeniom na skrzyżowaniu z aktywną sygnalizacją.

Różnorodne aktywności spowodowały, że teraz każdy przedszkolak wie, że „kiedy światło ma zielone może przejść na drugą stronę (…) a gdy błyśnie na czerwono, stój! nie przechodź zabronione” – myślimy, że słowa piosenki pozostaną na długo w pamięci wszystkich dzieci.