Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj. W wieczór świętego Andrzeja(29.listopada) odbywały się powszechnie wróżby dotyczące przyszłości. Obecnie Andrzejki to głównie wesoła zabawa.

Nasze dzieci też wzięły w niej udział. 30 listopada po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie ZSOT w Lublińcu. W każdej grupie wprowadzili magiczną atmosferę wróżb. Dzieci dowiedziały się, co czeka je w najbliższej przyszłości – czy spełnią się ich najskrytsze marzenia, czy poznają nowych kolegów, kim zostaną gdy dorosną itp. Wspólne zabawy ze starszymi kolegami przyniosły dzieciom wiele radości.