Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, a wraz z nim kontynuację programu preorientacji zawodowej. W ubiegłym roku poznaliśmy już wiele fascynujących zawodów, ale przed nami jeszcze wiele do odkrycia. W związku z tym zaprosiliśmy do przedszkola tatę Kajtka, który przyjechał do nas karetką wraz z panem Łukaszem – ratownikiem medycznym. Goście opowiedzieli nam na czym polega ich praca, jaka jest rola ratownika medycznego. Przy okazji przypomnieliśmy sobie nr alarmowy, na który trzeba dzwonić w razie wypadku. Po krótkiej pogadance czekała na nas niespodzianka – możliwość obejrzenia karetki. Mogliśmy wejść do środka pojazdu i zobaczyć jej wyposażenie. Panowie zademonstrowali nam sposoby transportowania chorego, założenie opatrunku, wyposażenie apteczki oraz syrenę karetki, co było nie lada atrakcją. Na koniec spotkania otrzymaliśmy plakietki dzielnego pacjenta oraz kolorowanki. Bardzo dziękujemy tacie Kajtka i panu Łukaszowi za możliwość poznania kolejnego ciekawego zawodu, który możemy wykonywać w przyszłości.