Takie pytanie zadały sobie dzieci z gr. IV przy okazji realizowania tematyki o różnorodnych zawodach.

Przez cały tydzień poznawały najpopularniejsze zawody, które same wymieniały. Pomogły im w tym kolorowe ilustracje. Poza tym każde dziecko potrafiło powiedzieć, czym w pracy zajmują się jego rodzice i jaki wykonują zawód. W celu przybliżenia im niektórych profesji pojawili się goście. Pierwszy z nich to pan Henio, nasz rehabilitant. Opowiedział dzieciom na czym polega jego zawód, czym zajmuje się rehabilitant i jakie efekty przynosi jego praca. Przy okazji jego wizyty dzieci skorzystały z przyjemnego masażu i krótkiej gimnastyki. Drugi gość to krawcowa, pani Mariola, mama naszej Marty. Przyniosła ze sobą prawdziwe maszyny do szycia i zaprezentowała sposób ich obsługi. Dzieci zachwyciły się mnóstwem kolorowych, różnorodnych guzików i szmatek. Najbardziej jednak ucieszyły się z możliwości samodzielnego „ubierania” postaci. Pani Mariolka przyniosła ze sobą również papierowe postaci chłopców i dziewczynek, na które dzieci mogły przyklejać różnorodne elementy ubrań wyciętych z kolorowych materiałów. Zapraszamy do galerii.