… to tylko fragment utworu, który przedszkolaki z grupy III przygotowały, by stworzyć wyjątkowe widowisko dla  swoich ukochanych Dziadków i Babć.  Choć ich święto dopiero w najbliższy weekend,
w Trójeczce świętowanie rozpoczęliśmy już dzisiaj.

Kiedy przybyli goście zajęli już miejsca na widowni i zostali przywitani, przyszła pora na występy wnucząt, którym towarzyszyła niemała trema, bo każdy z nich bardzo chciał sprawić radość swoim Dziadkom. Dlatego tym razem tematyka przedstawienia, dotyczyła właśnie Dziadków i Babć, jak się okazało, którzy niejednokrotnie potrafią zaskoczyć każdego malucha i tak zaczarować świat, że zaraz wszystko nabiera kolorów. Nie było to jednak zwyczajne przedstawienie, każdemu zależało na tym by zaproszeni goście bardzo dobrze się bawili, dlatego pomiędzy wierszami pojawiło się kilka wesołych piosenek: krótka scenka do utworu Haliny Kunickiej, taniec rodem z lat 50 oraz klasyka w postaci Only you. Dzieci także podziękowały swoim Dziadkom śpiewająco, a zwieńczeniem ich występów było tradycyjne Sto lat. Po zakończeniu swoich artystycznych zmagań wnuczęta wręczyły swoim najbliższym drobne upominki w postaci specjalnie przygotowanej „meliski i miętki od wnuka i wnuczki”, po czym każdy mógł zagrzać miejsce na kolanach swoich wyjątkowych Czarodziei i wraz z nimi spędzić chwile podczas słodkiego poczęstunku.