W piękny czerwcowy poranek dzieci z grupy III wybrały się na spacer po Lublińcu, którego celem było zapoznanie z ważniejszymi miejscami i zabytkami naszego miasta. Trasa wędrówki prowadziła ukwieconymi uliczkami pod budynki Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego na skwer przed Miejskim Domem Kultury. Przedszkolaki mogły zaobserwować, jak ich miasto coraz bardziej pięknieje podczas przechadzki po Rynku (Starym Mieście)- placu Konrada Mańki. Dzieci oglądały kolorowe kamienice, które nadają rynkowi niepowtarzalny klimat oraz rzeźbę św. Jana Nepomucena, kamienną barokową figurę, która pochodzi z 1811r. Będąc na Małym Rynku- placu Mikołaja Kopernika zatrzymały się pod pomnikiem patronki Miasta- Edyty Stein. W drodze powrotnej do przedszkola przystanęły na chwilę przed Kościołem parafialnym św. Mikołaja (1576-79) oraz drewnianym kościołem filialnym św. Anny (1653). Spacer po Lublińcu, to nie tylko relax i wypoczynek, ale także niezapomniana lekcja historii naszego miasta.