W ramach realizacji Innowacji pedagogicznej „Na ludowo w cztery strony świata”  nasze przedszkolaki, w dniach 15-19 maja 2017, poznały ciekawe wiadomości dotyczące NIEMIEC. Wszystkie zajęcia odbyły się w cyklu spotkań, w ramach których dzieci poznały: symbole narodowe, zwroty w języku niemieckim, kulturę i kuchnię niemiecką. Wspólnie śpiewały – jodłując i bawiąc się przy niemieckich hitach muzyki popularnej, piekły kiełbaski w przedszkolnym ogrodzie oraz samodzielnie  przygotowały strudel jabłkowy – pachniało i smakowało cudownie. Jak przystało na przedszkolaków z wielkim zainteresowaniem wysłuchały kilku baśni braci Grimm korzystając z naszej przedszkolnej płytoteki.

W poniedziałek 22.05.2017r dzieci wspólnie z Panią Dyrektor podsumowały TYDZIEŃ NIEMIECKI prezentując swoją wiedzę oraz wykonane zadanie tygodniowe – grupa I precelki przygotowane z masy solnej, grupa II ilustracje do baśni braci Grimm, grupa III gazetkę z ciekawostkami o państwie niemieckim, a grupa IV strój i  taniec bawarski. W nagrodę za wspaniałe zaprezentowanie zadań oraz wykazanie się ogromną wiedzą Pani Dyrektor nagrodziła dzieci słodyczami oraz ogromnym preclem :). Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy sobie kolejnych tak ciekawych podróży. Zapraszamy do galerii.