Zakończyliśmy kolejny tydzień wakacji. Tym razem przenieśliśmy się do Stumilowego lasu, aby spędzić wspaniały tydzień z bohaterami bajki „Kubuś Puchatek”. Cały pobyt w przedszkolu przepełniony był atrakcjami, niespodziankami oraz ciekawostkami. Na rozpoczęcie tygodnia zobaczyliśmy bajkę „Kubuś Puchatek” oraz wysłuchaliśmy listu od Kubusia i wykonywaliśmy zadania w ogrodzie przedszkolnym zgodnie z pozostawioną przez naszego bajkowego bohatera instrukcją. Bawiliśmy się chustą animacyjną, balonami, szukaliśmy ogona Kłapouchego. Nie zabrakło oczywiście zajęć plastyczno – technicznych podczas wykonywaliśmy samodzielnie własne GNIOTKI. Podczas naszych ulubionych zajęć kulinarnych przygotowywaliśmy „Przyjęcie dla Kubusia Puchatka” piekąc przepyszne ciasteczka maślano – miodowe. Ogromna niespodzianką i dużą „porcją” wiedzy było dla nas spotkanie z pszczelarzem – panem Łukaszem, który opowiedział nam jak założyć pasiekę, do czego potrzebne w ogóle są pszczoły. Pan Łukasz częstował nas różnymi rodzajami miodu oraz przygotował dla nas niezwykłe zajęcie podczas którego sami wykonywaliśmy świeczki. Na zakończenie tygodnia tradycyjnie odbył się „Wakacyjny bal” podczas którego wspaniale się bawiliśmy w rytmach naszej ulubionej muzyki i prezentowaliśmy swoje przebrania dotyczące tematycznie bajki.