Walentynki – a co to za święto? Na to właśnie pytanie w Dzień Zakochanych odpowiadały przedszkolaki z grupy III oraz IV. Dzieci przeniosły się w prawdziwie walentynkowy klimat. Zanim rozpoczęły się wesołe zabawy, otrzymały ważne zadanie do rozwiązania, z którym poradziły sobie znakomicie, a trzeba przyznać, że nie należało ono do najłatwiejszych. Następnie odbyła się krótka rozmowa na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały jak obchodzi się walentynki, mówiły również o miłości, o tym, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były walentynkowe konkursy, śpiewy i zabawy przy muzyce – składaliśmy pocięte połówki serduszek, rozwiązywaliśmy zagadki, dotyczące bohaterów bajek, za których odgadnięcie każdy otrzymał nagrodę. Odbył się także walentynkowy konkurs tańca – mamy samych przewspaniałych tancerzy. Nie zabrakło oczywiście walentynkowej wróżby. Na zakończenie serduszkowych zabaw każde dziecko otrzymało słodki upominek. Był to dzień miłych wrażeń, któremu towarzyszyło wiele spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.