Przedszkolaki z grupy II wiedzą, że owoce i warzywa są smaczne, zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Przez cały tydzień gromadziły w kąciku przyrody różnorodne owoce i warzywa, które zostały wykorzystane podczas zajęć m.in. do przeliczania, utrwalenia kolorów, kształtów, wielkości i faktur; stały się świetną okazją do  poznania ich zapachów i walorów smakowych.

Spożywanie owoców jest konieczne dla zachowania zdrowia, dlatego „Misie” postanowiły zrobić na podwieczorek owocowe szaszłyki, własnoręcznie nadziewając na patyczki pokrojone kawałki owoców.  Wykonywanie  pełnych witamin i aromatu smakołyków sprawiło przedszkolakom dużo radości i satysfakcji. Każdy przedszkolak zajadał się pysznymi owocami.

Średniaki wykorzystały również zgromadzone w kąciku przyrody jabłka i marchewki do przygotowania pysznego i zdrowego soku warzywno-owocowego. Małe „Misie”  miały okazję wrzucać do sokowirówki kawałki marchewek i jabłek i obserwować, jak powstaje sok. Wkrótce nadszedł czas na degustację. Wszystkim bardzo smakował samodzielnie przygotowany sok, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Już nie możemy się doczekać, kiedy wspólnie przygotujemy kolejne potrawy!!!