21 maja dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu nowych doświadczeń  związanych z różnymi zawodami. Pierwszym miejscem, które odwiedziły był pobliski  salon fryzjerski. Skrzaty miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się  z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci z uwagą obserwowały pracę oraz zadawały mnóstwo pytań. Skrzaty chętnie siadały na fotelach fryzjerskich oraz oglądały dokładnie całe wyposażenie salonu. Jedna z dziewczynek odważnie usiadła w fotelu i pięknie odegrała rolę klientki. Pani fryzjerka wyczarowała na głowie Leny wspaniałą fryzurę. Na zakończenie spotkania panie poczęstowały dzieci pysznymi cukierkami, a skrzaty podziękowały za ciepłe przyjęcie  i wręczyły paniom piękne własnoręcznie wykonane kwiaty. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy serdecznie pani Bożenie z Salonu Fryzjerskiego „SARA” za bardzo serdeczne      i miłe spotkanie.

Wracając z salonu zatrzymaliśmy się przy postoju taksówek, gdzie dzieci bardzo dokładnie przyjrzały się stojącym tam autom oraz dokładnie opisały pracę taksówkarza.

Kolejnym punktem naszej wycieczki  był Kiosku Ruchu, gdzie dzieci poznały pracę sprzedawcy. Skrzaty najbardziej zainteresowała część sklepu z prasą dla dzieci. Na zakończenie wizyty dzieci wraz z panią Beatą wysłały ,,totolotka na szczęście”.

Wracając do przedszkola spotkaliśmy zaprzyjaźnioną firmę „RZAZ”, której pracownicy opowiedzieli nam temat kwiatów oraz pielęgnacji róż, które właśnie wykonują.

Była to wspaniała wycieczka pełna wrażeń i nowych doświadczeń.