Lipiec rozpoczęty, dla Trójeczki i jej wakacyjnych gości to początek niezapomnianej przygody pełnej bajkowych niespodzianek.

Pierwszego dnia przedszkolaki miały okazję do tego, by lepiej się poznać oraz   dowiedzieć się, co ciekawego będzie działo się przez cały pobyt w naszym przedszkolu. Po ciepłym powitaniu wszyscy wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

Codziennie czekały nowe atrakcje i niespodzianki. Dzieci mogły oddać się ulubionej przez siebie aktywności – rysowaniu kredą chodnikową oraz wielu wspaniałym zabawom podwórkowym takim jak: ciuciubabka, berek, budowanie zamków, podkopy, tor przeszkód, zabawy bańkami mydlanymi, kalambury, krykiet, badminton czy zabawy z chustą animacyjną. Bawiliśmy się naprawdę wspaniale. Ciekawą pracą plastyczno – techniczną było wykonanie ogromnych kolorowych postaci z bajki „Czerwony Kapturek”, które można podziwiać  w naszej galerii. Wspaniałą zabawą  było przygotowanie poczęstunku do koszyczka Czerwonego Kapturka oraz piknik w ogrodzie przedszkolnym . Nie lada wyzwaniem była gra terenowa na świeżym powietrzu, gdzie dzieci z nauczycielami przemierzały wyznaczony teren, poszukując kopert  z zadaniami. Każda z grup dzielnie poradziła sobie  ze wszystkimi wyzwaniami.

Ostatni dzień tego tygodnia rozpoczął się od wspólnych tańców i pląsów w ogrodzie przedszkolnym w przebraniach do bajki „Czerwony Kapturek. Wszystkie stroje były  piękne i kolorowe, a dzieci chętnie pozowały do zdjęć w fotobudce.

Przez pierwszy tydzień bawiliśmy się tak doskonale, że z niecierpliwością czekamy na kolejne atrakcje i  bajkowe niespodzianki.