Wraz z początkiem Nowego Roku rozpoczęliśmy podróż po kolejnym państwie – Rosji. Poznając kolejny kraj dzieci nauczyły się wybranych słów  i zwrotów. Poznały również flagę oraz wybrane elementy stroju regionalnego. Wspaniałą zabawą były zajęcia muzyczne gdzie dzieci  nauczyły się „Kazaczoka”. Po tanecznych harcach przyszedł czas na małe co nieco czyli kotlety po kijowsku oraz pyszne „wiatruszki” czyli babeczki z serem , które to dzieci wykonały samodzielnie. Nielada gradką były zabawy z bohaterami bajek takich jak: „Masza i niedźwiedź” , „Wilk i zając” oraz zabawy plastyczne, gdzie dzieci wykonały przepiękne kolorowe matrioszki. Dzieci z niecierpliwością czekają na odkrywanie kolejnych ciekawych państw.