Drodzy Rodzice, chcielibyśmy Was poinformować, iż dzieci z grupy IV biorą udział w projekcie edukacji prozdrowotnej ” Zdrowo jem, więcej wiem!”.

Celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie ich zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważne jest by uświadomić dzieciom związek pomiędzy żywieniem, a występowaniem chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce prozdrowotnej.

W ramach projektu dzieci biorą udział w zajęciach tematycznych, sportowych, mini konkursach, uczestniczą w doświadczeniach i co najważniejsze zdobywają nową, cenną wiedzę.

Projekt jest podzielony na 3 etapy (jesienny, zimowy i wiosenny), trwa od września 2019 roku do września 2020 roku. O sposobie jego realizacji oraz wiedzy jaką zdobyły dzieci będą mogli się Państwo dowiedzieć z strony internetowej oraz tablicy informacyjnej, która będzie umieszczona w szatni. Nie zabraknie na nich cennych informacji także dla Państwa.

Zapraszamy do wspólnego zdobywania wiedzy o tym jak ważne jest odpowiednie odżywianie
i ruch w naszym życiu.