Ostatni tydzień sierpnia został zarezerwowany dla króla zmysłów – wzroku. Dzięki aktywnemu zmysłowi wzroku dziecko poznaje otoczenie, uczy się je interpretować, rozwija swoją inteligencję oraz uczy się komunikacji.                    Dobry wzrok jest również niezbędny do nauki czytania i pisania. Wszystkie zabawy i działania edukacyjne w tym tygodniu uwzględniały przede wszystkim stymulację widzenia dzieci , były wyzwaniem dla ich inwencji twórczej. Również  rodzice stanęli na wysokości zadania i zadbali, by w każdym dniu ich pociechy były ubrane w odpowiednim kolorze.

W poniedziałek cała „Trójeczka” tonęła w kolorach zieleni, który ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa relaksacyjnie i odstresowuje.  Dzieci poznały jak zbudowane są oczy i jak ważna dla zdrowia jest ich higiena. Wykonywały gimnastykę dla oczu, wykorzystując ćwiczenia w/g metody P. Dennisona. Własnoręcznie wykonana lornetka posłużyła do zabawy w sali i w ogrodzie przedszkolnym.

Wtorek to kolor żółty i  związane z nim zagadki, taniec dowolny z wykorzystaniem żółtej bibuły oraz zabawa przy popularnej piosence „Kaczuszki”. Dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie eksperymentami badawczymi z mieszaniem kolorów, a podsumowaniem dnia w każdej grupie była praca plastyczna „Słoneczko”.

Niebieski kolor dominował w środę, który dość często kojarzony jest z wodą.  Przedszkolaki posługując się pantomimą odgadywały, do czego może posłużyć nam woda. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa z wykorzystaniem nakrętek.

W czwartym dniu tygodnia zagościł kolor czerwony, dynamiczny i przykuwający uwagę,  często uważany za „kolor kolorów”. Tematyka dnia  nawiązywała do „czerwonoskórych” Indian.  Dzieci wykonywały „ indiańskie pióropusze” i budowały kolorowe wigwamy. W „czerwonym dniu” odbyły się także zajęcia z wykorzystaniem pomocy M. Montessori.

W piątek powstała „Trójeczkowa tęcza”, czyli praca plastyczna wykonana przez wszystkie dzieci w przedszkolu. Przedszkolaki słuchały także bajki „Siedem duszków tęczy” i bawiły się „kolorowymi tabliczkami”(materiał M. Montessori).

Mamy nadzieję, że każdy spędzony dzień podczas „kolorowego tygodnia” był dla dzieci poznawczy, twórczy i inspirujący do dalszych zabaw w domu z najbliższymi.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizowanie wakacji w naszym Przedszkolu, dzięki Waszemu wsparciu to, co zaplanowaliśmy dla przedszkolaków mogło być jeszcze atrakcyjniejsze 🙂 Dla Was i Waszych Pociech życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy
Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3