Dzień Dziecka to dzień szczególny, dzień pełen radości, uśmiechu i dziecięcego gwaru. W tym dniu każde z dzieci chce poczuć się inaczej niż co dzień, dlatego też w naszym przedszkolu wyszliśmy naprzeciw dziecięcym marzeniom i  fantazji, zamieniając nasz ogród w prawdziwie morską krainę. Każdy przedszkolak przyszedł dziś do przedszkola z wielkim uśmiechem, przebrany za pirata i własnym pirackim imieniem. Szalona piracka zabawa rozpoczęła się zaraz po śniadaniu. Wśród morskich dekoracji bawiliśmy się w „Burzę na morzu”, „Rekina”, „Pirackie limbo”, „Kule armatnie” oraz wiele innych pirackich zabaw. Jak na piratów przystało wszystkie dzieci poszukiwały skarbów. Każda grupa otrzymała mapę, wg której musiała odnaleźć ukryty w ogrodzie skarb – pirackie drewniane statki, którymi dzieci będą mogły bawić się w swoich salach. Z okazji swojego święta wszystkie dzieci otrzymały również indywidualne kolorowe paczki. Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy oddali się piknikowej atmosferze jedząc obiad na świeżym powietrzu. Ten szczególny dzień był również dniem otwartym dla dzieci, które będą uczęszczać do naszej placówki w nowym roku szkolnym. Wraz ze swoimi rodzicami przyszły do naszego przedszkola, by bawić się w piratów wraz z naszymi dziećmi. Chętnie włączały się do wspólnych zabaw, bawiły się w piasku oraz korzystały z urządzeń terenowych. Mogły również skorzystać z kącika plastycznego oraz kącika malowania twarzy i pirackich tatuaży. Nasi mali goście otrzymali również z okazji swojego święta słodkie upominki. Uroczysty dzień zakończył się dyskoteką w ogrodzie. Był to dla wszystkich dzień pełen atrakcji, niespodzianek i niezapomnianych wrażeń.