Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by na różne sposoby przepowiedzieć swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek-czarów, wróżenia i przepowiadania przyszłości. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dla tego dziś nasza grupa przeniosła się w świat magii i czarów. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni, jaki zawód będą wykonywać dzieci w życiu dorosłym lub kogo czeka wspaniała podróż dookoła świata. Czy wróżby się spełnią-przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom, które na koniec otrzymały pamiątkowy dyplom.

Kategorie: 2021/2022