W miesiącu listopadzie  rozpoczęliśmy podróż „Na ludowo w cztery strony świata”. Państwem, od którego zaczęliśmy zwiedzanie jest Polska – nasz kraj. Dzieci zapoznały się    z mapą Polski, godłem, hymnem oraz  barwami ojczystymi. Oglądały regionalne stroje ludowe, słuchały polskich bajek i legend. Przedszkolaki dowiedziały się również, że jesteśmy ślązakami, więc regiony polski, ślaskie słówka i dawne zabawy nie są im obce. Aby przybliżyć dzieciom dawne bajki, mogły poznać kilka z nich na wspaniałym seansie bajkowym. Dzieci wykonały również przepiękne, kolorowe wianki ślaskie. Największą frajdą było samodzielne wykonanie ślaskiego obiadku- rolad oraz klusek z dziurką.  Na zakończenie całej podróży każde dziecko miało okazję spróbować własnoręcznie zrobionego przez siebie faworka.