28 września obchodziliśmy światowy Dzień Jabłek.

Do tego dnia dzieci zaczęły się przygotowywać już dzień wcześniej, kiedy to odwiedziły zaprzyjaźniony sad. Mogły tam nazbierać sobie pysznych, zdrowych jabłek. Do przedszkola wróciły z duża reklamówką jabłek, które wykorzystane zostały na zajęciach w kolejnym dniu. Był to bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Tego dnia dzieci również zatańczyły „jabłkowy” taniec, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych, typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Układały puzzle oraz wykonały piękne „jabłkowe” kolorowanki. Tego dnia dzieci również wysłuchały piosenki o witaminkach i zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom Smakosza Jabłek. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w przedszkolu zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Kategorie: 2022/2023