Światowy Dzień Zespołu Downa – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jak co roku w naszym przedszkolu również obchodzić będziemy Dzień Kolorowej Skarpety. Dlatego w środę 24 marca Klub Młodego Wolontariusza zachęca wszystkich do założenia kolorowych skarpetek w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie parach. Jeśli jednak skarpetki to dla Was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa to granatowy i czerwony.

Poprzez obchody Dnia Kolorowej Skarpety chcemy zwrócić uwagę na problemy dzieci
i dorosłych chorych na Zespół Downa, oraz pokazać, że integrujemy się z chorymi i ich rodzinami.