Wakacyjna podróż zakończona, wszystkie przedszkolaki pożegnały śródziemnomorskie kraje, jednak to nie oznacza końca przygody. Przyszła pora na poznanie naszego przedszkola i sprawdzenie, jakie ono kryje w sobie niespodzianki.

Ten dzień pokazał, że dzieci są naprawdę odważne, każdy chętny z zapałem i bez trudu zmierzył się
z ścieżką sensoryczną w ogrodzie. Małe stópki spotkały na niej nie tylko mięciutkie posłania, ale także kamyczki, patyki, wodę, piach, a nawet szyszki, i choć na początku niektórzy wątpili, czy dają radę, każdy kończył swoją przeprawę z szerokim uśmiechem na ustach, zaś całe zadanie zostało podsumowane jednogłośnym zadowoleniem, to był prawdziwy masaż dla małych nóżek. Po podwórkowych zmaganiach przyszła pora na czas spędzony z Marią Montessori. Przedszkolaki goszczące w Trójeczce miały okazję pobawić się wykorzystując pomoce z nią związane – układanki, szorstkie litery, dzwonki chromatyczne, tabliczki termiczne, czy puszki dźwiękowe – wszystkie wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Na zakończenie dnia, czekała na każdego jeszcze jedna niespodzianka – szaleństwo w basenie z kulkami oraz skoki na trampolinie – tego chyba naprawdę nikt się nie spodziewał!