26.11.2015r. grupę III odwiedził miły gość  sympatyczny pan doktor Karol Kukowka.

Dzieci po jego stroju od razu poznały, kim jest ich gość. Biały fartuch i stetoskop nikogo nie wystraszyły. Pan doktor ciekawie opowiadał o pracy lekarza. Pokazał wiele przyborów, których używa się podczas badań małych pacjentów. W czasie oglądania stetoskopu dzieci miały okazję posłuchać bicia swojego serduszka. Ciśnieniomierzem zmierzył pani wychowawczyni ciśnienie, a termometrem sprawdził każdemu dziecku temperaturę. O zgrozo! Okazało się, że jeden chłopczyk miał gorączkę! (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!). Poza tym wszyscy okazali się zdrowi. Pani też .
Pan doktor na koniec spotkania uczulił wszystkie dzieci na konieczność dbania o czystość rąk, gdyż to jest podstawa prowadzenia zdrowego trybu życia. Po spotkaniu z tak sympatycznym panem doktorem już żadne dziecko z gr. III nie będzie się bało wizyty w gabinecie lekarskim.