16 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Nasze przedszkole jako placówka integracyjna doskonale rozumie znaczenie idei tolerancji, która opiera się PRZEDE WSZYSTKIM NA SZACUNKU DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA I JEGO ODMIENNOŚCI.

Dzieci z grupy IV wraz z nauczycielkami Jolantą Monkos i Jolantą Francisczok reprezentowały naszą Trójeczkę w cyklicznych obchodach Dnia Tolerancji , których gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu. Nasi mali artyści wykonali dla zgromadzonych na sali gimnastycznej dzieci i zaproszonych gości układ taneczny do muzyki klasycznej połączonej z utworem z musicalu Romeo i Julia. Brawom nie było końca! Piękne stroje przedszkolaków, muzyka i układ choreograficzny zrobiły duże wrażenie. Na scenie wystąpili także reprezentanci gospodarzy, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lublińcu oraz Domu Pomocy Społecznej Zameczek. Przedszkolaki po tak wspaniałej uroczystości, która przyniosła im wiele radości i wrażeń, na pewno zapamiętają, że każdy człowiek jest inny i wyjątkowy i zasługuje na szacunek i akceptację.