Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, dlatego też nasze przedszkolaki jak co roku włączyły się w akcję organizowaną przez Fundację Ekologiczną „Arka” – „Listy do Ziemi”. Celem obchodów Dnia Ziemi jest pobudzenie świadomości ekologicznej, nauka poczucia odpowiedzialności za czyste i zdrowe środowisko.

Zgodnie z tegorocznym hasłem Fundacji „Nie bądź jednorazowy” w naszym przedszkolu przygotowaliśmy akcję „Żyj zgodnie z naturą – weź ze sobą EKO torbę!”. Nasze przedszkolaki wyruszyły na ulice miasta z kolorowymi papierowymi torbami, transparentami oraz ulotkami promującymi używanie papierowych toreb. Po przemarszu wszystkie grupy rysowały barwne ilustracje „Listy do Ziemi” na chodniku otaczającym przedszkole. Dzień Ziemi jest bardzo ważnym dniem w roku, ponieważ przypomina nam o wartości naszej Planety – a przedszkolaki z „Trójeczki” doskonale o tym wiedzą!