25 maja grupa IV wybrała się na wyczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę autokarową w ramach akcji „SKARBONKA” do Muzeum Wsi Opolskiej.  Dzieci obejrzały zabytkowe drewniane budowle, które były wyposażone i urządzone wewnątrz w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble. Pracownicy muzeum – opiekunowie ekspozycji opowiadali historie związane z pracą i życiem na wsi śląskiej. Przedszkolaki miały bezpośredni kontakt z eksponatami zwiedzając stare domy, młyn wodny, sklep czy szkołę. Oprócz możliwości przeżycia historycznej wycieczki, dzięki której poznaje się tradycję i kulturę dawnej wsi opolskiej z okresu XVIII i XX w. nasi milusińscy znaleźli w otoczeniu drzew miejsce na piknik, gdzie jedzenie smakowało wyśmienicie. Po spędzonej w tak urokliwym miejscu wycieczce nadszedł czas na wyjazd powrotny do przedszkola, pod którym na swoje pociechy oczekiwali rodzice. Podczas całej wycieczki nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.