Święta zbliżają się dużymi krokami, dlatego też postanowiliśmy się do nich przygotować również w przedszkolu. Co dzieciom najlepiej smakuje w święta? Oczywiście słodkie pierniki! Postanowiliśmy zrobić je sobie. W piątek zaraz po śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Pani kucharka zrobiła nam pyszne ciasto, z którego wycinaliśmy ciasteczka. Mieliśmy do dyspozycji foremki o różnych kształtach – powstały więc zajączki, choinki, gwiazdeczki, dzwoneczki, serduszka, motylki i wiele innych. Upieczone pierniczki czekały aż do wtorku, kiedy to wraz z mamusiami, które zostały zaproszone do przedszkola, zabraliśmy się za ich ozdabianie. Mamy przygotowały kolorowe lukry, cukrowe posypki, błyszczące groszki, białe wiórki kokosowe i czekoladowe płatki. Powstały z tego przepiękne, bajecznie kolorowe, pyszne słodkości. Po pracy, wszyscy razem – mamusie, panie i my zasiedliśmy do świątecznego stołu, gdzie przy dźwiękach kolęd skosztowaliśmy naszych pierniczków i pysznych makówek. Na koniec pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a dzieci obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi kartami bożonarodzeniowymi.