W pierwszej połowie listopada KLUB MŁODEGO WOLONTARIUSZA zorganizował charytatywną akcję z okazji DNIA SENIORA obchodzonego 14.11. Polegała ona na przygotowaniu słodkich upominków (różnych pierniczków, ciasteczek, wypieków) dla Mieszkańców lublinieckiego Domu Kombatanta.

W Trójeczce każda grupa od najmłodszej po najstarszą piekła pyszności ze specjalnie przygotowanego ciasta. Przedszkolaki przyniosły ze sobą mnóstwo ciekawych foremek i z zapałem wygniatały kształty z rozwałkowanej masy. Następnie wszystko zostało zaniesione do kuchni, gdzie nasze Panie Kucharki wypiekły słodkości przygotowane na blachach. Jednak na tym nie skończyła się radość i zabawa – popołudniową porą dzieci ozdabiały wystygnięte ciastka lukrem oraz kolorowymi posypkami. To również nie wszystko! Nasza akcja rozprzestrzeniła się za mury naszego przedszkola – pojawili się wolontariusze, którzy przygotowali słodkie upominki także w domach ze swoimi rodzinami – serdecznie im dziękujemy, za wielkie serce! Gdy mali i duzi cukiernicy zakończyli już swoje działania, nadszedł czas na kolejny etap – wielkie pakowanie! Wszystkie słodkości zostały podzielone na mniejsze upominki i przepięknie zapakowane, a na koniec dostarczone do lublinieckiego Domu Kombatanta. Zostaliśmy w nim bardzo miło przyjęci przez pensjonariuszy i pracowników, a mali wolontariusze przekazali Seniorom własnoręcznie przygotowane pyszności oraz złożyli im najserdeczniejsze życzenia: by radość wypełniała każdy ich dzień.

Przygotowanie całej akcji spowodowało u nas mnóstwo radości, która jest motywacją do kolejnych działań. Jednak najwięcej sił dają nam uśmiechy Seniorów, dla których to wszystko zrobiliśmy!