Grupa III 17 czerwca 2015r. wyruszyła na autokarową wycieczkę – trasa prowadziła do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci zobaczyły z bliska stare urządzenia do wypieku chleba, meble i sprzęty dawnej kuchni, siedziały w „starych szkolnych ławkach”. Jednak największą atrakcją było przygotowanie ciasta do wypieku swoich bułeczek, które później można było zjeść – smakowały wybornie! W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać urokliwy park w Świerklańcu z Pałacem, malowniczymi alejkami wypełnionymi zapachem róż, pięknymi fontannami… Był czas na zabawę w „berka”, wspinaczki…, leniuchowanie na kocach. Było wspaniale, pogoda dopisała, humory też a „jedzonko pod chmurką” bardzo smakowało! Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale bardzo zadowoleni – pełni wrażeń… Na nasz powrót czekali stęsknieni RODZICE. Na pewno na długo zostaną w pamięci wspomnienia z wycieczki.