Pod takim tytułem Misie poznawały muzykę, stwierdzając, że  muzyka  otacza nas w koło, można ją usłyszeć wszędzie! Słuchaliśmy jej na spacerku – rozpoznając  słyszane dźwięki (pojazdów, prac  wokół przedszkola, przyrody). W budynku również mogliśmy słuchać dźwięków, wytwarzać i rozpoznawać je. Oczywiście nie zabrakło prawdziwej muzyki tej granej, śpiewanej i słuchanej. Nasze Misie mogły wsłuchiwać się w muzykę poważną ale również tańczyć przy znanych przebojach disco. Jednak najwięcej radości sprawiły im instrumenty, na których grali do znanych piosenek przedszkolnych. Dzieci poznały „dzwonki” i „puszki szmerowe” – materiał Marii Montessori – poradziły sobie doskonale w odszukiwaniu jednakowych dźwięków.

Na zajęciach plastycznych samodzielnie wykonały grzechotki, na których wykonały akompaniament do znanych piosenek przedszkolnych.   Wiele radości sprawiła Misiom zabawa w „orkiestrę”. Przy dźwiękach „Marsza Radeckiego” dzieciaki z uwagą śledziły ruchów dyrygenta, który batutą wskazywał, jakie  instrumenty  mają grać w danym momencie. Mali muzycy spisali się na medal!

Dopełnieniem naszych muzycznych zajęć były „bajkowe urodziny”, również muzyczne. Tym razem Hania zaprosiła do przedszkola Mamę i …brata Bartka. Mama przeczytała bajkę „Zaczarowany kamerton”, jak się później okazało napisał ją właśnie Bartek. Dzieci miały okazję na żywo zobaczyć i usłyszeć  kamerton oraz dowiedzieć się do czego służy ten przyrząd. Na zakończenie zaśpiewaliśmy naszej solenizantce „100 lat” przy akompaniamencie akordeonu, na którym zagrał brat Hani. Mogliśmy posłuchać koncertu w jego wykonaniu. Misie podziękowały i nagrodziły występ oklaskami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i kolorowanek przygotowanych przez Mamę Hani. Bardzo dziękujmy za wspólny miło spędzony czas.

Misie z niecierpliwością czekają na następne „Bajkowe urodzinki”…

Zapraszamy bliskich do wspólnych spotkań w przedszkolu!!!