„Wspólne muzykowanie otwiera ludzi, tworzy nowy rodzaj relacji międzyludzkich, to wspaniały sposób na integrację i eliminowanie barier”

Dzieci z grupy IV realizując tematykę „Muzyka jest wszędzie” zaprosiły na swoje zajęcia nie lada gości. Pan Henryk, nasz rehabilitant przyniósł ze sobą gitarę klasyczną, a Paulinka, nasza absolwentka przyniosła skrzypce. Na początku dzieci poznały nazwy poszczególnych instrumentów, ich budowę i sposób wydobywania dźwięków. Następnie chętne dzieci, miały okazję, aby zagrać na instrumentach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały utworów muzycznych w wykonaniu naszych gości. Dzieciaki z „Trójeczki” podejmują i wykazują dużą aktywność muzyczno – ruchową. Uwielbiają  grać na instrumentach perkusyjnych i nie tylko. Przedszkolaki z grupy IV nie boją się hałasu, stroją swoje instrumenty, a następnie przystępują do właściwego grania. W związku z tym, że jesteśmy grupą integracyjną, to muzykowanie dzieci niepełnosprawnych jest jedną z form terapii. Utworzony mini zespół, składający się z dzieci i ich nauczycielek wcielił się w role prawdziwych muzyków.