W ubiegły piątek cała Trójeczka przyłączyła się do tegorocznej akcji Sprzątanie świata – Polska 2017.  Wszystkie grupy z naszego Przedszkola zaopatrzone w niezbędne materiały, mimo nierozpieszczającej nikogo pogody, zawitały w zakątkach okolicy przedszkola, by zmierzyć się ze znalezionymi tam odpadkami.

Można stwierdzić, że sukces został osiągnięty – miejsca odwiedzone zarówno przez najmłodszych, jak i przez najstarszych, po pełnej zapału aktywności dzieci, zostały pozbawione wszelkich znalezionych śmieci, które później odebrała od nas firma ASA. Nikt  nie zapomniał o przestrzeganiu ważnych zasad higieny i bezpieczeństwa podczas sprzątania okolicy, a także o haśle przewodnim akcji. Każda grupa przypomniała sobie, jak ważna jest segregacja, co to takiego surowce i recykling!

Taki dzień, pozwolił każdemu przedszkolakowi na wzbogacenie swoich doświadczeń, a także wiedzy, teraz pewnie łatwiej zrozumieć, dlaczego dbanie o środowisko, w tym odpowiednie podejście do śmieci, odgrywa aż taką rolę.