W ostatnich dniach grupa starszaków wybrała się we wspaniałą podróż do świata muzyki. Wszystko rozpoczęło się od zaproszenia do Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie na przedszkolaków czekała ogromna niespodzianka. Każdy zastanawiał się, jakiego koncertu tym razem przyjdzie mu wysłuchać, jednak na miejscu okazało się, że tym razem to starszaki będą grały na instrumentach. Wszyscy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy i pod opieką nauczycieli wybrały się do poszczególnych sal, by poznać różne instrumenty. Każdy starszak spróbował swoich sił w grze na skrzypcach, gitarze, akordeonie, pianinie, wiolonczeli i instrumentach perkusyjnych oraz wziął udział w ćwiczeniach rytmicznych i wokalnych. To było naprawdę niesamowite wydarzenie dla najstarszej grupy z Trójeczki.

Jednak na tym niespodzianki się nie skończyły, w środę grupę IV i III odwiedził Bartek – uczeń V klasy Szkoły Muzycznej. Dzięki niemu przedszkolaki poznały dokładniej instrument, jakim jest akordeon oraz usłyszały przepiękny solowy koncert, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Dodatkowo Odkrywcy dowiedzieli się, czym jest gama – dźwięki do-re-mi-fa-sol-la-si-do już nie są nikomu obce, a także poznali wartości nut, aż do samych ósemek. Przedszkolaki, dzięki kolorowym oznaczeniom dźwięków samodzielnie  zagrały między innymi takie piosenki, jak Wlazł kotek na płotek, Stary niedźwiedź, Sto lat, czy nawet fragment utworu z Gwiezdnych wojen. Ćwiczenia rytmiczne oraz próby samodzielnego odtwarzani znanych utworów przyniosły wszystkim dużo radości i dla każdego były wspaniałą zabawą.