27.01.2016r. po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie z ZSOT w Lublińcu. Tym razem starsze koleżanki zademonstrowały nam pokaz pierwszej pomocy.

Zbliżają się ferie zimowe i wielu z nas będzie odpoczywać w różnych ciekawych miejscach, gdzie może zdarzyć się jakiś wypadek. Musimy wtedy wiedzieć, jak zareagować na takie zdarzenie. My mamy nadzieję, że nikogo z nas to nie spotyka, ale dobrze wiedzieć, jak udzielić szybkiej pomocy drugiej osobie. Podczas pokazu dowiedzieliśmy się, jak wyposażona jest apteczka pierwszej pomocy, próbowaliśmy bandażować „skaleczone” nogi, używając chusty trójkątnej usztywnialiśmy „złamane” ręce, okrywaliśmy się folią termoizolacyjną. Bardzo zaciekawił nas pokaz sztucznego oddychania, do którego należy używać rękawiczek jednorazowych i maseczki ochronnej. Wielu z nas próbowało samo wykonać sztuczne oddychanie na fantomie. Nie jest to proste zadanie…Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, na które trzeba dzwonić, jeśli potrzebujemy pomocy.Na koniec porozmawialiśmy na temat bezpiecznych i niebezpiecznych zabaw zimowych. Mamy nadzieję, że po feriach wszyscy bezpiecznie powrócą do przedszkola i nikomu nie przydarzy się jakaś przykra przygoda.

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku.