Kolejny tydzień dla trójeczkowych, wakacyjnych przedszkolaków oznacza odwiedziny w kolejnym kraju, tym razem z podwodnych zakątków Włoch drogą morską dotarli oni do Grecji.

Dzięki wspólnej zabawie w detektywa, w której każdy otrzymał mały element ilustracji i miał za zadanie odnaleźć pasującą do niego całość, dzieci poznały najważniejsze dane dotyczące kraju Hellenów. Razem odkryły, jak wyglądają symbole narodowe nowego kraju, zabytki, jego mapa, a także jakie składniki kryje grecka kuchnia. Dodatkowo przed najmłodszymi pojawiła się pewna zagadka – kilka tajemniczych ilustracji z różnymi postaciami – jednak jej rozwiązanie pojawi się dopiero w ciągu kolejnych dni.  Wszystkie grupy chętnie ułożyły w całość zebrane ilustracje i wykonały własne tablice informacyjne na temat państwa, do którego dopłynęły w swojej śródziemnomorskiej podróży. Nikt nie chciał jednak poprzestać jedynie na suchych faktach, dlatego każdy z zapałem zamienił się w tym dniu w rzeźbiarza lub budowniczego tworząc z piasku przeróżne cuda według własnej inwencji.