Dnia 2 czerwca grupa III została zaproszona do ogrodu państwa Bożeny i Roberta Mazur – rodziców Amelki. Pogoda w tym dniu sprzyjała wesołym zabawom na świeżym powietrzu wykorzystując urządzenia na podwórku – zjeżdżalnię, huśtawki i piaskownicę. Najbardziej oblegana była trampolina i szałas wśród drzew. Mama Amelki sprawdziła wiedzę dzieci z zakresu znajomości roślin – warzyw, ziół, kwiatów, krzewów i drzew owocowych. Starszaki spisały się na medal zaliczając wszystkie pytania na „5”. Gdy na chwilę opadli z sił pan Robert przygotował dla dzieci pieczone na ognisku kiełbaski i wyborny żurek. Gospodarze zatroszczyli się również o słodki poczęstunek, napoje i owoce. Czas szybko mijał i pora było pożegnać Amelkę i Jej rodziców. Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone wracały do domów. Na pewno dzieciom na długo zostaną w pamięci radosne zabawy spędzone w ogrodzie. Składamy serdeczne podziękowanie państwu Bożenie i Robertowi za zorganizowanie wspaniałego PIKNIKU – dzieci z grupy III wraz z nauczycielkami.
Dziękujemy również mamie Milenki B. i mamie Kacperka C. za pomoc w pracach porządkowych po zakończonym pikniku.