„Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
                         H. Zdzitowiecka

26 listopada nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy Remigiusz Brzeziński. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Nasz gość opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Mówił jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Zachęcał do budowania karmników i dokarmiana ptaków. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Pan leśniczy zadawał przedszkolakom mnóstwo pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Podczas spotkania również dzieci zadawały leśniczemu wiele pytań na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły panu leśniczemu własnoręcznie wykonany album, wyrecytowały wiersz pt.”Wiewiórka” oraz zaśpiewały wesołą przedszkolna piosenkę.

Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.