Jak co roku we wrześniu gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Temat spotkania brzmiał: „Jestem bezpieczny w drodze do przedszkola”.  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w  spotkaniu, odpowiadały na pytania pana dzielnicowego i wykazywały się dużą wiedzą na temat ruchu drogowego. Utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i chodniku oraz znajomość numerów alarmowych. Policjant odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez dzieci. Spotkanie pomogło utrwalić nam zdobyte dotychczas wiadomości oraz wzbogacić naszą wiedzę o nowe.  To było bardzo ciekawe spotkanie, które pomogło wdrażać przedszkolaki do bezpiecznych zachowań na drogach i chodnikach.