W dniu 15.09.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Temat spotkania brzmiał: „Jestem bezpieczny w drodze do przedszkola”.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w części teoretycznej spotkania. Odpowiadały na pytania policjantów i wykazywały się dużą wiedzą o ruchu drogowym. Utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i chodniku oraz znajomość numerów alarmowych. Policjanci wyjaśniali jak należy zachowywać się kiedy się zagubimy. Wizyta policjantów pomogła utrwalić nam zdobyte dotychczas wiadomości oraz wzbogacić naszą wiedzę o nowe. To było bardzo ciekawe spotkanie, które wdraża przedszkolaki do bezpiecznych zachowań na drogach i ulicach.