Ostatnie zwiedzane przez przedszkolaków państwo okazało się  ojczyzną wielu sztuk i umiejętności, dzieci spędzające dyżur w Trójeczce chętnie sprawdzały swoje siły, tak by móc poczuć się jak prawdziwi Ateńczycy, czy mieszkańcy innych greckich miast.

W nabraniu apetytu na nieznane pomogły wszystkim warsztaty kulinarne, energii dodała samodzielnie wykonana sałatka pełna witamin – a to za sprawą warzyw, których Grecy nie szczędzą w swojej kuchni – to one były dla wszystkich dzieci podstawą stworzenia dania bogatego w zdrowie. Pełne ciekawości przedszkolaki chętnie dowiedziały się czym są Mity greckie, tym razem oczy wszystkich odpoczywały, jednak pracowała wyobraźnia, a to dlatego, że dzieci uczestniczyły w słuchowisku, podczas którego poznały losy greckich bohaterów, a później mogły utrwalić ich dzieje wykonując kolorowanki. Nikt nie zapomniał, że Grecja to kolebka teatru, nie zabrakło zabaw w pantomimiczne kalambury, pojawił się także teatrzyk z pacynkami, a każda grupa wykonała wyjątkowe maski, które można by wykorzystać w niejednym spektaklu. W zmaganiach z różnymi sztukami pojawiły się również Igrzyska Olimpijskie – każdy przedszkolny sportowiec otrzymał medal za odwagę i zmagania w biegach, skoku w dal, czy rzutach na odległość.

Uzupełnieniem całej przygody były dodatkowe atrakcje w przedszkolnym ogrodzie: zabawa w tradycyjną ciuciubabkę oraz grupowa gra w kółko i krzyżyk, a także malowanie skarbów prosto z wykopalisk, które przyniosło zdumiewające efekty.