15.12.2015 r. grupa III została zaproszona do Urzędu Miejskiego w Lublińcu w celu udekorowania choinki. Piękne drzewko czekało już na dzieci w sali ślubów. Do jego przystrojenia posłużyły śliczne, kolorowe bombki, pieczołowicie wykonane przez rodziców.

Dzieci przywitała pani wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała wraz z panem Burmistrzem. Wszyscy wspólnie przystąpili do strojenia choinki. Gdy wszystkie bombki wisiały już na drzewku, do dzieci przybył miły gość-Święty Mikołaj, od którego dzieci otrzymały upominki- piękny pamiątkowy plakat, piernikowe serduszko ze swoim imieniem oraz „słodką paczuszkę”. Cała uroczystość zakończyła się krótkim poczęstunkiem, po którym zadowolone dzieci wróciły do przedszkola.