Dziś w „TRÓJECZCE” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Wszyscy wspólnie przywitaliśmy w naszym gronie 14 nowych przedszkolaków z grupy I, III i IV.Na początku Pani Dyrektor ciepłymi słowami przywitała wszystkich przybyłych, w tym rodziców pasowanych dzieci. Następie pasowani w eleganckich biretach, stojąc przed zgromadzonymi gośćmi złożyli uroczyste przyrzeczenie, by każdy z nich mógł w pełni poczuć się prawdziwym przedszkolakiem i przyjąć wszystkie przywileje i obowiązki wynikające z tej roli. Na zakończenie tej części cała czternastka wyrecytowała wspólnie piękny wiersz.

Po tym nastąpił najważniejszy moment – Pani Dyrektor osobiści pasowała każde dziecko na przedszkolaka dużym, czerwonym ołówkiem, a wychowawcy gratulując, wręczali im dyplomy oraz rożki obfitości.

W części artystycznej zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki „Trójeczki” razem z kolegami świeżo przyjętymi do swojego grona. Dzięki dzieciom z grupy I wszyscy mogli zobaczy przepiękny taniec z chustami, grupa II zaszczyciła wszystkich wspólną recytacją wiersza oraz piosenką połączoną z tańcem w kole. Dzieci z grupy III wcieliły się w rolę muzyków i zagrały niczym prawdziwa orkiestra, z kolei starszaki z grupy IV zaśpiewały piosenkę podsumowującą uroczystość pasowania. Zakończyła się ona podziękowaniami dla wszystkich uczestników, tak ważnej uroczystości oraz wykonaniem wspólnego zdjęcia pasowanych dzieci i ich rodziców.

Jeszcze raz gratulujemy dzielnej czternastce i mamy nadzieję, że pobyt w naszym przedszkolu umili każdemu z nich chwile oraz wywoła u niego nie jeden uśmiech :).