Kubuś Puchatek to bohater doskonale znany wszystkim dzieciom. Ten milutki miś razem z panią bibliotekarką gościli w naszej grupie 18 października. Dzieci jak zawsze  z wielkim entuzjazmem przywitały gości, którzy zaproponowali wspólne zabawy z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Jubileuszowe urodzinki rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentów powieści o przygodach Kubusia i jego przyjaciół. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na zabawy ruchowe; dzieci próbowały naśladować ruchy Kłapouchego, Tygryska i innych bohaterów Stumilowego Lasu. Odśpiewane „100 lat” dla misia było słychać w całym przedszkolu. Dzieci na pamiątkę spotkania z bohaterem literatury dziecięcej dostały od Pani Asi kolorowanki i „kubusiowe prezenty”.

W tym samym dniu naszą grupę odwiedziła Pani Agnieszka, która przeprowadziła dla dzieci warsztaty plastyczne. Pomysł zrodził się spontanicznie, ponieważ nasze przedszkolaki bardzo chętnie wybierają twórczość plastyczną, wspaniale się przy tym bawiąc. Do pracy plastycznej wystarczyły zasuszone liście, klej i kartka z bloku technicznego. Efekt był niesamowity, w prosty sposób dzieci stworzyły jesienny i estetyczny obraz.

Dziękujemy Paniom Asi i Agnieszce za współpracę i zaangażowanie w życie grupy III