Urodziny Kubusia Puchatka przypadają na 14 października, co wiąże się z rocznicą pierwszego wydania w Anglii książeczki Alana A. Milne`a „Kubuś Puchatek”. Dnia 20, 21 i 23 października w naszym przedszkolu w grupach I, III i IV po raz kolejny zorganizowano urodziny Kubusia Puchatka, bohatera słynnej powieści dla najmłodszych.

Już od rana przedszkolaki przygotowywały się na powitanie jubilata. „Puchatkowe” dni obfitowały w wiele atrakcji. W tych dniach przeprowadzono zajęcia pod nazwą ,,Urodziny Kubusia Puchatka”. Obejmowały one czytanie, naukę piosenek, zabawy, wystawy książeczek i maskotek, oraz pogadanki o bohaterze. Dzieci śpiewały jubilatowi piosenki, mówiły wierszyki, składały życzenia. Była wspaniała urodzinowa zabawa, wiele konkursów i zagadek. Gościem honorowym była pani Joanna Gambuś z biblioteki dziecięcej, która czytała dzieciom bajki o Kubusiu, prowadziła wiele wspaniałych zabaw, a na koniec obdarowała dzieci kolorowankami oraz drobnymi upominkami związanymi z Kubusiem Puchatkiem.

kubus__spioch

GRUPA I