Propozycje ćwiczeń i zabaw dla dzieci w czasie zwieszenia zajęć :)

WITAJCIE NASZE TRÓJECZKOWE DZIECIAKI!!!!

Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy pozostać w domach – choć bardzo teraz chciałybyśmy być z WAMI i spędzać czas na wspólnych zabawach, ćwiczeniach, grach, śpiewaniu, tańczeniu. Ze względu na to, że nie możemy z Wami teraz być, przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji ćwiczeń i zabaw, które umilą Wam spędzanie czasu z dala od przedszkola w tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie.

Śledźcie na bieżąco naszą stronę, a w  poszczególnych grupach znajdziecie na bieżąco aktualizowane propozycje zadań i zabaw dla Was oraz ćwiczenia dla Biedronek, Misiów, Ananasków i Skrzatów!

Zachęcamy także do odwiedzin nowej zakładki „kącik psychologa” w której znajdą Państwo ciekawe porady naszej specjalistki Pani Liliany Białas.

GRUPY

Indywidualne zadania dla poszczególnych grup:

GRUPA I  Biedronki

GRUPA II  M i s i e

GRUPA III  Ananaski

GRUPA IV   Skrzaty

Sport to zdrowie 27.03.2020

Dziś sprawdzimy zręczność naszych pociech 🙂

Sztafeta z łyżką

• duża łyżka,
  • mały ziemniak,
  • wacik,
  • orzech

W jednym końcu pokoju postaw miskę. W drugim końcu umieść pozostałe przedmioty. Daj dziecku łyżkę i poproś, by podeszło do ziemniaka, położyło go na łyżce, zaniosło do miski i wrzuciło do środka. Niech powtórzy tę czynność z wacikiem i orzechem.

Dla odważnych mogę podrzucić pomysł z jajkiem…………….surowym:)

Sport to zdrowie 26.03.2020

W czwartek będziemy latać……..:) Co wy na to….? Zatem zamykamy oczy i……….

Spadochron z koca

• koc lub prześcieradło,
  • pluszowy miś

Rób fale

Stań naprzeciwko dziecka. Złapcie razem przeciwległe końce koca lub prześcieradła i potrząsajcie nim między sobą, aby powstały fale.

Rydwan

Niech dziecko usiądzie na jednym końcu koca. Podnieś drugi koniec i zabierz dziecko na przejażdżkę rydwanem z koca, ciągnąc je po całym domu. Połóż na kocu pluszowe zwierzęta i zabawki, aby dziecko mogło zabrać je na przejażdżkę.

Podrzucanie misia

Połóż na kocu pluszowego misia. Stań naprzeciwko dziecka i razem złapcie przeciwległe końce koca. Potrząsajcie kocem, aby podrzucić misia!

Kołysanie misia

Połóż na kocu pluszowego misia. Stań naprzeciwko dziecka i razem złapcie przeciwległe końce koca. Kołyszcie kocem do przodu i do tyłu, huśtając misia.

Sport to zdrowie 25.03.2020

W środę pozwólmy naszym pociechom rozładować energię w formie treningu, trochę boksowania nie zaszkodzi….powodzenia

Worek treningowy

Potrzebne przedmioty:

• plastikowa torba na zakupy,
  • gazeta,
  • sznur lub gruba linka
  • balon

Poproś dziecko, żeby pomogło ci wypełnić plastikową torbę na zakupy pogniecioną gazetą. Zawiąż torbę i powieś ją za uchwyty na sznurku. Teraz dziecko może ją boksować. Dla urozmaicenia możecie wypchać torbę liśćmi lub włożyć do niej gumową piłkę. Jeśli nasze szkraby mają ochotę poboksować w coś lżejszego, to zawieśmy im balona na sznurku i pozwólmy w niego uderzać. Zobaczymy jaką maja koordynację i czy potrafią odpowiednio dostosować siłę uderzenia do danego przedmiotu.

Sport to zdrowie 24.03.2020

Dziś zapraszam do zabawy ze sznurem, zobaczycie będzie wspaniała i wesoła zabawa. Dzieciaki uwielbiają tego typu zabawy. Spróbujcie i przekonajcie się sami.

Sznurowy wąż

• sznur

Jeden koniec sznura lub skakanki przywiąż do nogi od stołu. Niech dziecko zrobi węża, poruszając sznurem do przodu i do tyłu. Powiedz dziecku, by sprawiło, aby wąż poruszał się szybko, poprzez energiczne potrząsanie sznurem. Następnie niech sprawi, by wąż poruszał się wolniej. Napnij sznur mocniej, żeby stworzyć mniejsze fale. Rozluźnij sznur, aby dziecko musiało bardziej poruszać ramionami do przodu i do tyłu, tworząc duże fale.

Przeciąganie

• sznur,
  • linijka lub inny cienki przedmioty

Pobaw się z dzieckiem w przeciąganie liny. Przewiąż kawałek włóczki lub materiału na środku sznura jako znacznik, a na ziemi, pomiędzy tobą a dzieckiem, połóż linijkę lub inny cienki przedmiot. Wygrywa ten, kto przeciągnie znacznik nad linijką.

Pociągnij mnie

Razem z dzieckiem trzymajcie przeciwne końce sznura i na zmianę ciągnijcie się po domu. Uważajcie, by wasz partner z niczym się nie zderzył.

Sport to zdrowie 23.03.2020

Dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci ważne jest to, by jak najczęściej się ruszały : biegały, skakały czy grały w piłkę. Codzienna dawka sportu nie tylko wspomaga rozwój fizyczny, ale także pozwala zachować dobre zdrowie i zapobiega chorobom w przyszłości. Dlatego zapraszam do kolejnej dawki ruchu z waszymi pociechami.

Sztafeta z piórkiem

– poduszki kanapowe,
– piórko,
– papierowa tacka

W pokoju rozłóż kilka poduszek. Połóż piórko na papierowej tacce i daj ją dziecku. Zobaczcie, czy dziecku uda się przejść wokół poduszek tak, by piórko nie spadło z tacki.

Wyścig gazetowy

Potrzebne przedmioty;
– gazety

Z dużych kawałków gazet wytnij kształt stóp. Połóż jedną stopę przed sobą a druga przed dzieckiem. Machajcie zwiniętą gazetą przy papierowej stopie, by podmuch poruszał ją do przodu. Zobaczcie, czyja stopa szybciej dobiegnie do drugiego końca pokoju.

Z pozdrowieniami

Ewa Monkos

ZAGADKI 16.03.2020

ZAGADKI
Wiosną na drzewie się zieleni,
ale opada na jesieni. (liść)

Lubimy ją wszyscy
za ładną pogodę.
Co po długiej zimie
ożywia przyrodę. (wiosna)

Kolorowe i pachnące,
zakwitają wiosną.
Można spotkać je na łące,
w parku i w ogródku rosną. (kwiaty)

Młody juhas w górach
chwycił się za głowę,
gdy zobaczył w śniegu
kwiaty fioletowe. (krokus)

W krótkiej nazwie kwiatów
mieszczą się „sanki”,
a te kwiaty kwitną w marcu,
w mroźne nocki, ranki. (sasanki)

Kiedy wiosna nastaje
rośnie na łące.
Do słońca fioletową główkę
wystawia radośnie. (krokus)

Nie miauczą, nie drapią i nie piją mleka
Na drzewie rosną, gdy zima ucieka. (bazie/kotki)

Zachęcamy do wydrukowania portretu Pani Wiosny i pokolorowania go kredkami bądź pomalowania farbami.Może macie ochotę wykonać własny „Portret Pani Wiosny”? Zachęcamy do wspólnej zabawy

Pozdrawiamy i życzymy zdrówka. Wasze Panie!