Dzieci z grupy III wiedzą, że spożywanie owoców jest konieczne dla zachowania zdrowia, dlatego własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową. Do sporządzenia sałatki wykorzystały owoce, które przynosiły w ciągu całego tygodnia, którego temat kompleksowy brzmiał „Witaminy w koszyku- owoce”. Dzieci po umyciu rąk i założeniu fartuszków kroiły obrane owoce na cząstki, mieszały wszystko w dużej misce i nakładały sobie kolorową i odświeżającą sałatkę do małych salaterek.

Dietetyczna, pełna aromatu sałatka wyśmienicie smakowała wszystkim dzieciom. Była to okazja do powtórzenia nazw owoców, poznania ich zapachów i walorów smakowych. W drugim „witaminkowym” tygodniu pod hasłem „Witaminy w koszyku-warzywa” przedszkolaki z grupy III wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu owocowo-warzywnego. Dzieci mogły z bliska obejrzeć stoiska z owocami i warzywami, utrwalając w ten sposób barwy poszczególnych owoców i warzyw, kształt i fakturę, poznając przy tym także owoce egzotycze.Na zakończenie witaminowych tygodni  gościliśmy w naszej grupie babcie Amelki, Emilki i Krysi. Od samego rana pracy było niemało, babcie obierały, kroiły, doprawiały, mieszały, aby przygotować dla przedszkolaków  smaczną i sycącą sałatkę ziemniaczaną. Ze zgromadzonych w kąciku przyrody pozostałych warzyw dzieci komponowały sobie same pyszne i zdrowe kanapki wykorzystując do tego różnego rodzaju gatunki pieczywa.  Przygotowanie powyższych zajęć miało na celu urozmaicenie życia przedszkolaka, pozwalało na pokazanie możliwości i umiejętności dzieci, które chętnie uczestniczą w przygotowaniu posiłku, pamiętając jednocześnie o zachowaniu kultury i estetyki .