Bezpieczne wakacje

W ostatni dzień przed wakacjami nasze dzieci miały specjalnych gości – policjantów. Mieli oni bardzo ważne zadanie – opowiedzieli nam jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Przypomnieli nam o zasadach odpoczynku podczas przebywania nad wodą, podczas zabaw z przyjaciółmi czy co zrobić gdy na naszej drodze zobaczymy groźne zwierze. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają zasady postępowania nad basenem czy kąpieliskiem i w miejscach niestrzeżonych nie zaryzykują kąpieli. Lena , Robert, Ada i Laura chętnie dzielili się swoją wiedzą z kolegami i doświadczonymi policjantami. Nowością dla dzieci była pozycja zwana „żółwiem”, którą trzeba znać jeśli na naszej drodze stanie agresywny pies. Tylko Robert wiedział jak należy się zachować podczas tak niebezpiecznego incydentu i chętnie pomógł pokazać „żółwia” reszcie grupy. Dzięki tej rozmowie na pewno już żadne dziecko nie będzie próbowało pogłaskać nawet najsłodszego szczeniaczka bez pytania jego właściciela o zgodę. Kolejna porcja informacji dotyczyła bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. W tym wypadku wszystkie dzieci zgodnie wiedziały, że bez fotelika i pasów nie można podróżować i jak groźne mogą być skutki unikania pasów. Policjanci pochwalili naszych przedszkolaków za ich wiedzę i obiecali że znów Nas odwiedzą by sprawdzić czy nie zapominamy jak się zachowywać by dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Zapraszamy serdecznie;-)

IMG_3389 IMG_3371 IMG_3433 IMG_3428 IMG_3411 IMG_3400