Nasze przedszkole jako placówka oświatowa realizuje kierunki polityki oświatowej ustanowione przez Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym jednym z kierunków jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym do przedszkola zaprosiliśmy uczniów ZSOT w Lublińcu, którzy 30.09.215 r. przeprowadzili zajęcia, na których dzieciaki słuchały różnych bajek:

ptaszek zieGrupa I wysłuchała bajki „Trzy świnki”, wzięły udział w zabawie dźwiękonaśladowczej oraz budowały domki z klocków.

ptaszek zieBajka, której wysłuchała grupa II to „Czerwony Kapturek”. Dzieci kolorowały również obrazki do bajki oraz bawiły się w „Wilka w zagrodzie”.

ptaszek zieGrupa III wysłuchała „Kopciuszka”, kolorowała obrazki oraz wcieliła się w postaci Kopciuszka i Księcia tańcząc w parach do bajkowych piosenek.

ptaszek zieBajka grupy IV to „Siedem koźlątek”. Dzieci kolorowały również postaci z bajki oraz wzięły udział w zabawie kołowej „Wilk w zagrodzie”.