W słoneczny czwartkowy poranek grupa IV wybrała się na wycieczkę do biblioteki znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 3. Szkołę poznaliśmy już z ostatniej naszej wycieczki do  „Miasteczka ruchu drogowego” mieszczące się na boisku szkolnym. Tym razem poznamy budynek szkoły.

Wycieczka nasza była  okazją do przypomnienia  zasad bezpiecznego poruszania się chodnikiem i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe ruszyliśmy w drogę. Przed szkołą spotkaliśmy „Panią Stopkę”, która wyjaśniła nam, jak ważne pełni zadanie na jezdni – w miejscu, gdzie bezpiecznie mogą przechodzić uczniowie do szkoły. Zademonstrowała nam swój strój oraz znaki „przejścia dla pieszych” i  „stop”, mogliśmy również obserwować, jak Pani przeprowadzała dzieci na drugą stronę jezdni. Po tak ważnej lekcji bezpieczeństwa dotarliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas uczennice – absolwentki  „Trójeczki” – Kinga i Maja, które zaprowadziły nas do biblioteki. Tam powitała nas Pani bibliotekarz, która oprowadziła nas po bibliotece. Starsze koleżanki pokazały nam teatrzyk o „tajemniczej wodzie”, który obejrzeliśmy z wielkim zainteresowaniem. Ale najciekawsze było przed nami – mogliśmy zobaczyć i dotknąć najciekawsze zbiory znajdujące się na wyposażeniu szkolnej biblioteki. Pani pokazała nam najgrubszą książkę, atlasy, najstarsze zbiory, „książki do słuchania”  ale wszystkim najbardziej podobała się najmniejsza książeczka, tak mała, że mieściła się w dłoni – wszyscy chcieli zrobić sobie z nią  pamiątkowe zdjęcie. Wiemy już gdzie znajduje się w bibliotece regał z książkami dla najmłodszych odbiorców – uczniów I klasy, którymi od września my będziemy! Obiecaliśmy pani bibliotekarz, że będziemy dbać o książki, które wypożyczymy. Pełni wrażeń po wycieczce wróciliśmy do przedszkola. Jeszcze raz przed wakacjami odwiedzimy szkołę – będziemy brać udział w lekcji, a po wakacjach już jako uczniowie zasiądziemy do szkolnych ławek.