18.10. w grupie IV odbyło się jesienne zajęcie z udziałem tegorocznego przyjaciela starszaków – wędrowniczka Puszatka. Zielony stworek uświadomił dzieciom, jak należy ubierać się jesienną porą. Dzieci dobierając mu odpowiednie części garderoby miały okazję poćwiczyć podział wyrazów na sylaby, głoski oraz utrwalić poznane dotąd litery – a, o, e. Przy pomocy Puszatka poznały zapis graficzny cyfry 2. Wybrały się na jesienny  spacerpo dywanie, gdzie zbierały kasztany, a następnie przeliczały, dokładały i odejmowały – wynikiem tych działań zawsze była liczba 2. Jeśli liczba dwa – to również para. Starszaki dobierały w pary części garderoby, odgadywały, które części ciała są podwójne, same dobierały się w pary. Największą atrakcją zajęcia była praca na tablicy multimedialnej, którą dzieci uwielbiają. Wyszukiwały na niej cyfry 2, same próbowały ją pisać oraz mogły stworzyć wspólny obrazek z cyfry 2, dobierając dowolne kolory i kształty. Na koniec, w celu utrwalenia poznanej cyfry dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię, na kartkach samodzielnie tworzyły swój obrazek z poznanej cyferki.