Kolejna udana wyprawa za nami. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt.” Na ludowo w cztery strony świata” od 6 do 10 lutego dzieci z TRÓJECZKI poznawały tradycje i zwyczaje mieszkańców Danii.

Wspólnie z wychowawcami dzieci oglądały mapy, atlasy, książki edukacyjne i przewodniki. Nie zabrakło również zajęć plastycznych – malowania flagi Danii oraz kulinarnych – pieczenia pysznych ciasteczek maślanych tak uwielbianych przez duńskie dzieci.

Popołudniami dzieci z „trójeczki” słuchały baśni znanego duńskiego pisarza H.CH.Andersena, a na koniec tygodnia zaprezentowały wykonane zadanie grupowe oraz wzięły udział w Quizie o Danii.

W nagrodę za aktywny udział w projekcie Pani dyrektor wręczyła dzieciom słodkości i naklejki, a następnie zaprosiła wszystkich do LEGOLANDU największego parku zabaw i rozrywki w Danii. Było super!!!